آثار فاخر قرآنی رونمایی می‌شوند/ معرفی کتاب‌های برگزیده در بخش مکتوب نمایشگاه قرآن کریم

آثار فاخر قرآنی رونمایی می‌شوند/ معرفی کتاب‌های برگزیده در بخش مکتوب نمایشگاه قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست خبری برزین ضرغامی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ــ پیش‌ازظهر امروز ( یکم تیرماه ۱۳۹۴) با حضور اهالی رسانه در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

شرکت ۸۰ مؤسسه حوزوی در نمایشگاه امسال
ضرغامی در نشست خبری امروز گفت: در نمایشگاه امسال از آثار فاخر تولیدشده در حوزه قرآن رونمایی می‌شود، همچنین کتاب‌های برگزیده در جایزه کتاب سال و فصل در بخش مکتوب این دوره از نمایشگاه معرفی می‌شوند.

وی در تشریح برنامه‌های این دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به فعالیت «بخش مکتوب» در این دوره از نمایشگاه پرداخت و اظهار کرد: بخش مکتوب یکی از بخش‌های این دوره از نمایشگاه است که در آن آثار و کتاب‌های برگزیده جایزه کتاب سال و کتاب فصل معرفی می‌شوند و نشست‌هایی با حضور مفسران و نویسندگان و مترجمان حوزه قرآنی برگزار خواهد شد.

ضرغامی، در تشریح بخش‌های مختلف حاضر در نمایشگاه امسال اظهار کرد: «بخش حوزوی» با شرکت ۸۰ مؤسسه حوزوی در نمایشگاه امسال حاضر می‌‌شود. این بخش در نظر دارد از آثار فاخر قرآنی رونمایی کند و در کنار قدردانی از خادمان قرآنی، برگزارکننده شب شعر حوزه و مشاوره‌های قرآنی با حضور ۷۰ مشاور باشد. ۴۵ نهاد و سازمان‌ به‌ عنوان بخشی دیگر در این دوره از نمایشگاه به فعالیت می‌پردازند.

وی «بخش هنری» را دیگر بخش حاضر در این دوره از نمایشگاه دانست و افزود: این بخش یکی از بخش‌های پرمخاطب نمایشگاه است که تلاش دارد در این دوره از نمایشگاه پربارتر حاضر شود. در نمایشگاه امسال، ۱۱۴ اثر هنری از هنرمندان پیشکشوت در رشته‌های مختلف تهیه شده است که در بخش هنری عرضه می‌شود.

فعالیت‌های سه بخش دیگر
دبیر اجرایی بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ادامه نشست خبری بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: بخش «مسابقه» از دیگر بخش‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب است که بیش از ۳ هزار اثر به دبیرخانه‌ مربوط به آن ارسال شده است. «خیمه سینما» و اکران فیلم رستاخیر، برگزاری ۳۲ کارگاه هنری از سوی شهرداری تهران و رونمایی از آثار فاخر هنری از دیگر برنامه‌هایی است که در نمایشگاه امسال برپا می‌شود.

وی بخش دانشگاهی را  از دیگر بخش‌های حاضر در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دانست و افزود: متولی این بخش، سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی است. در این بخش نیز از استادان پیشکسوت دانشگاه‌ها قدردانی می‌شود. معرفی فعالیت‌های حوزه‌های فناروی نوین و سلسله نشست‌های علمی از دیگر برنامه‌های این بخش است.

ضرغامی به بخش «عفاف و حجاب» و «فعالیت‌های قرآنی مدارس» نیز اشاره کرد و از عرضه آثار دیجیتالی با موضوع قرآن در بخش «رسانه‌های دیجیتال» خبر داد.

مهلت یک هفته‌ای برای فعالیت بخش «بین‌الملل»
دبیر اجرایی بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ادامه، درباره «بخش بین‌الملل» این دوره از نمایشگاه اظهار کرد: بخش بین‌الملل به مدت یک هفته، در دو بخش عرضه آثار و پژوهش در قرآن کریم پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود. در بخش عرضه آثار، ۱۲ هنرمند از کشورهای عراق، سوریه، بوسنی و هرزگوین و نیز فرانسه در این بخش حاضر می‌شوند و در بخش پژوهشی نیز ۲۰ قرآن‌پژوه از کشورهای هلند، نیوزیلند، اندونزی و مالزی به عرضه آثار پژوهشی خود می‌پردازند.

بنا به اعلام ضرغامی، این دوره از این رویداد اسلامی و فرهنگی با شعار «همدلی و همزبانی در پرتو قرآن» هفتمین روز ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود و تا بیست و هفتم این ماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدار از این نمایشگاه، از ساعت ۱۹ تا ۲۴ به باغ‌موزه دفاع مقدس و باغ کتاب مراجعه کنند.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *