مسجد جامعی خواندن «غزال غزل» را پیشنهاد کرد

مسجد جامعی خواندن «غزال غزل» را پیشنهاد کرد

احمد مسجد جامعی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره کتاب پیشنهادی خود برای مطالعه مخاطبان عنوان کرد: کتاب «غزال غزل» مجموعه ۲۵۰ غزل از زیباترین غزل‌های شاعران آیینی متقدم و متأخر از قرن پنجم تاکنون در منقبت امام رضا (ع) است که به اهتمام تعدادی از شاعران و هنرمندان شهیر کشور چاپ و منتشر شده است.

وی افزود: اشعار گردآوری شده مجموعه «غزال غزل» از سوی کارشناسان شعر انتخاب و در صفحاتی زیبا همراه با هنر خوشنویسی و نگارگری به زیور طبع آراسته شده است. در این اثر نفیس، برگزیده‌ای از آثار نگارگری به ویژه آثاری از استاد فرشچیان نیز استفاده شده و تلفیق اشعار با آثار هنری، کتابی زیبا و دلنشین پدید آورده که اثری منحصر به فرد در حوزه کتاب های نفیس آیینی با نام امام رضا (ع) به شمار می‌رود.

کتاب «غزال غزل» محصول مشترک بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و خانه فرهنگ و هنر گویا است که سال گذشته، در شب ولادت حضرت ثامن الحجج (ع) در مراسم پایانی دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مقامات کشوری و شخصیت‌های فرهنگی در مشهد رونمایی شد.

این اثر به اهتمام سید جمال هادیان طبائی زواره پدید آمده و در آن از برگزیده‌ای از آثار نگارگری به ویژه آثاری از استاد محمود فرشچیان و علیرضا آقا میری و تعدادی از نگارگران دیگر استفاده شده است.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *